Hulajnoga elektryczna stała się popularną alternatywą do tradycyjnego pojazdu, jakim jest rower. Jej uniwersalność pozwala na użytkowanie przez dzieci, jak i dorosłych.
Użytkowanie takiej hulajnogi jest banalnie proste. Za jej pomocą możemy przemieszczać się do szkoły oraz pracy. Hulajnogę elektryczną mogą prowadzić osoby w wieku powyżej 10 roku życia.
Ogromnym plusem jest kompaktowy rozmiar, gdyż sprzęt ten posiada opcję złożenia i przetransportowania m.in komunikacją miejską, czy samochodem.
Hulajnogi z napędem elektrycznym przeważnie osiągają prędkość 25 km/h, na niektórych modelach można przekroczyć granicę 40 km/h. Zasięg urządzenia zależy od pojemności i wydajności akumulatora. To bateria jest odpowiedzialna za odległość, którą można pokonać na jednym ładowaniu hulajnogi. Im większa pojemność akumulatora, tym większy zasięg, ale co za tym idzie, również wydłużony czas ładowania.
Poruszanie się na niej nie wymaga uprawnień. Prędkość jazdy kontroluje się za pomocą manetki gazu przy kierownicy i niedużej dźwigni hamulca.
Korzystanie z hulajnogi nie wymaga od nas wysiłku fizycznego, przez to świetnie sprawdzi się dla osób, które z powodów zdrowotnych nie mogą sobie pozwolić na nadmierny ruch. Dzięki rozbudowanym miejskim ścieżkom rowerowym, dojechanie do celu hulajnogą elektryczną jest znacznie ułatwione.
Jazda na hulajnodze to świetna alternatywa dla mieszkańców miast. To idealne rozwiązanie w przypadku uniknięcia korków i prostego, sprawnego przemieszczania się po mieście. Jej mobilność pozwala na sprawne wymijanie problematycznych fragmentów trasy. Należy jednak przy jeździe pamiętać o bezpieczeństwie i zachować standardowe środki ochronne – kask oraz opcjonalnie ochraniacze. Bardzo często przyczyną poważnych urazów jest przede wszystkim brak właściwej ochrony w postaci kasków, nakolanników i nałokietników. Zwracajmy też uwagę na pieszych i unikajmy jeżdżenia po chodnikach, co zniweluje możliwości kolizji. Zamiast tego wybierzmy trasy rowerowe. Hulajnoga to także bardzo ekologiczne rozwiązanie, gdyż nie wytwarza ona szkodliwych spalin, zanieczyszczających nasze środowisko, w przeciwieństwie do np. Samochodów. Nie wymaga też żadnego paliwa – wystarczy podłączyć ją do gniazdka i podładować. Niektóre z hulajnóg mogą być wyposażone w siodełko, które zwiększa komfort jazdy.
Korzystanie z hulajnogi dostarcza nam także wiele zabawy oraz endorfin. To świetna zabawa dla małych i dużych.
Do wad takich hulajnóg można zaliczyć cenę. Koszty wynoszą około kilku tysięcy złotych. Dodatkowo nie wszystkie hulajnogi radzą sobie na nierównej nawierzchni. Potrzebują w takich przypadkach szerokich opon i dobrego amortyzatora, których nie znajdziemy w tańszych modelach. Choć nierówny chodnik nie powinien stanowić dla nich problemu, powierzchnia z dużymi szczelinami może okazać się problematyczna.
Hulajnoga elektryczna to jednak spora oszczędność. Korzystanie z miejskich hulajnóg jest kosztowne, stąd posiadanie własnej zdecydowanie bardziej się opłaca. Zakładając, że największe ilości paliwa spala się na krótkich postojach oraz na włączaniu i wyłączaniu silnika, jazda autem po mieście jest mniej opłacalna w porównaniu z hulajnogą.
Najnowsze komentarze